Bebek Battaniye Alt Açma - Koza Bebek Bebek Ürünlerine Dair Aradığınız Her Şey

Gösterim:

Bebekler Uykuda Gelişir, Bebek Battaniyesi ile Rahat Uyurlar!

Bebeklerimizin giyeceği kıyafetleri, aksesuarları, bebek odası ve çok daha fazlasını onun için titizlikle haftalar öncesinden hazırladınız. Peki ya onu sarıp saracak, sıcak tutacak ve deliksiz bir uyku uyumasını sağlayacak bebek battaniyesi? Bebek battaniyesi, bebekleri her türlü dış etkiden korur ve bu yüzden bebek sağlığına en uygun olanı seçmek büyük önem arz eder. Çünkü bebekler, gelişiminin büyük bir bölümünü uyuyarak sürdürür ve bu yüzden bebeklerin uyku kalitesine özen göstermek gerekir. Rahat ve kaliteli bir uyku için bebeğin uyku kıyafetlerinin rahatlığı, yattığı odanın ısısı ve üzerine örtülen örtünün uygunluğu son derece önemlidir. Bu detayların en önemli parçası olan bebek battaniyesine büyük rol düşer. Bebeğin ihtiyaçlarına yönelik seçilen doğru bebek battaniyesi, onun mışıl mışıl bir uyku uyumasına olanak sağlar. Mışıl mışıl uyunan uykular hem bebekler gelişir hem de ebeveynlerin içi rahat eder. Birçok avantajı ve özellikleri ile bebek battaniyesi, bebek alışverişlerinin olmazsa olmazları arasında olmuş ve bebeği için her şeyin en iyisini almak isteyen anne – babaların titizlikle seçtiği tekstil ürünlerinin başında gelmiştir. Tekstil sektörü de geniş bir kullanım alanı olan bebek battaniye modelleri ortaya çıkarmıştır. Birbirinden kullanışlı ve desenli modellerin arasından seçim yapmak elbette zordur. ‘’Bebek battaniye modelleri ve dikkat edilmesi gereken püf noktalar nelerdir?’’ sorularının cevapları yazımızın devamında.

Birbirinden Kullanışlı ve Desenli Bebek Battaniye Modelleri

Bebek battaniyesi, bebek ihtiyaç listesinde olmazsa olmaz hale gelmiştir ve ebeveynlerin en başta yaptıkları alışveriş ürünlerinden olmuştur. Bu yüzden tekstil sektörü birçok model ve desende bebek battaniyesi tasarlamıştır. Bebek battaniye modelleri genellikle kare şeklinde üretilir. Kare bebek battaniyesi, bebeği sarmada ve bebeği kundaklamada en avantajlı şekli verir. Yeni doğan bebekler daha minik oldukları için kullanılabilecek en küçük battaniye boyutu 75x75 cm’dir. Bebeğiniz biraz daha büyüdüğü zaman 90x90 cm bebek battaniyesi kullanabilir. Genellikle kare olan bebek battaniyelerinin nadiren dikdörtgen şekilleri de bulunabiliyor. Bebek battaniyesi modelleri, birçok seçeneği kapsarken kullanım amacına ve yerine göre farklı şekillerde olabiliyor. Müslin bebek battaniyesi ve nohut bebek battaniyesi en çok tercih edilen bebek battaniyesi modelleri arasında yer alıyor. Çeşitlerin fazla olması zaman zaman ebeveynlerin kafasını karıştırsa da bebek için en uygun olanını seçebilmek için dikkat edilmesi gereken birkaç önemli püf nokta bulunuyor.

Bebek Battaniyesi Seçiminde Püf Noktalar

Bebeğin uyku sağlığını ve rahatlığını en iyi şekilde sağlayabilmek adına dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır.  Bunlardan birisi bebek battaniyesi seçimidir. Bebek battaniyesi alırken iyi araştırma yapmak gerekir. Öncelikle, hava koşullarının dikkate alınması gerekir. Örneğin kışın pamuklu kalın kumaşlı ürünler tercih edilmelidir. Eğer yaz aylarıysa bebeğin terlememesi adına penye battaniyelerin kullanılması daha doğrudur. Bu noktada bulunulan ortam şartlarının dikkate alınması bebeğin vücut ısısının korunması adına önemlidir. Bebeğinizin cildinin hava alması gerekir, böylelikle miniğiniz terlemez. Bu hususlar geleneksel anlayışta çok fazla dikkate alınmasa da bebeklerin çok kolay hastalanabildiği göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca bebeğin konforlu uyuyabilmesi ve reflekslerinin gelişebilmesi adına bebek battaniyesi alınırken yumuşak ve hafif ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Bebek battaniyesi alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de battaniyenin ne amaçla kullanılacağıdır. Yaz aylarında terletmeme özelliğine sahip olan müslin battaniyeler hem uyku sırasında hem de kundaklama amacıyla kullanılır. Bu hususlara dikkat edildiği sürece bebeğiniz için en uygun battaniyeyi seçmiş olursunuz.

Hem Ebeveynler için Hem De Bebekler İçin Yeni Rahatlık; Bebek Alt Açma Bezi

Bebeğiniz tuvalet ihtiyacını öğrenene kadar bez kullanmak zorundadır. Bu sürece kadar ebeveynler için her zaman bebeklerinin altlarını değiştirmek çok zor olmuştur. Özellikle misafirlikte veya dışarıda ihtiyaç duyulduğunda anne-babalar ne yapması gerektiğini şaşırmıştır. Neyse ki bebek bakım alanı bu konuda da gelişti ve bebekler için bebek alt açma bezi geliştirildi. Bebek alt açma bezi, bez değiştirme işlemini gerçekleştirirken küçük aksilikler yaşanma ihtimaline karşı evde eşyaları temiz tutmak veya bebeğinizin üzerinin kirlenmesini önlemek için yapılan bebeklerinizin altına serdiğiniz minderdir. Alt açma esnasında alt açma bezi ve alt açma minderi gibi özel ürünler kullanmak size kolaylık sağlayacaktır. Alt açma minderi sayesinde sadece evde değil dışarıda veya misafirlikte hijyenik bir şekilde bez değiştirme yapabilirsiniz. Bebeğinizin alt açma minderi kirlendiğinde, makinede yıkayabilir ve böylelikle uzun sürede kullanım ve tasarruf sağlayabilirsiniz. Ebeveynlere kolaylık sağlayan bu ürün aynı zamanda bebeklerinizi de rahat ettirir. Bebek alt açma seti alırken, yastık seçeneği olan modelleri tercih edebilirsiniz. Modellerin yanı sıra, pamuklu ve antibakteriyel kumaş tercihi yapmalısınız. Hiçbir detayı kanserojen madde içermemelidir. Doğru şekilde tercih yapıldığında bebeklerinizin altını değiştirmenin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

En İyi Bebek Battaniyesi ve Alt Açma Bezi Koza Bebek’te!

Bebeklerinizin her ihtiyacında yanında olduğumuz gibi, bebek battaniyesi ve alt açma bezi ile de yanlarındayız. Tüm ürünlerimizde olduğu gibi bebeklerin hassas cildine göre kumaş seçimi yapıyor, onlara zarar verebilecek hiçbir detayı ürünlerimizde bulundurmuyoruz.  Kumaş kalitemizle uzun süre kullanım avantajı sağlarken fiyat belirlerken ebeveynleri düşünüyor ve cep dostu olmaya çalışıyoruz. Ana sayfamızın üst kısmında bulunan bebek battaniyesi & alt açma kategorimize gidebilir, birçok modeldeki ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Nohut ve müslin modelde bulunan battaniyelerimiz tamamen bebeklerimizin cilt sağlığını ve onları sarıp sarmalarını düşünerek tasarlanmıştır. Nohut model bebek alt açma modellerimizin içerisinde bulunan yastık ile de hem ebeveynlere hem bebeklere rahatlık sunuyoruz. Tüm ürünlerinizde olduğu gibi bebek battaniyesi & alt açma kategorimizdeki ürünleri de 24 saatte kargoluyor ve ücretsiz kargo ile gönderim sağlıyoruz.

Tüm bebek ihtiyaçlarınızda bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ediyor, keyifli alışverişler diliyoruz!