Bebek Tulumları - Koza Bebek Bebek Ürünlerine Dair Aradığınız Her Şey

Gösterim:

Eskimeyen Moda; Bebek Tulumu

Bebek tulumu, uyku ve günlük kullanım için kullanılan, uzun kollu ve bacaklı olabilen tek parça bir bebek kıyafetidir. Anne – babamızın hatta anneanne ve dedelerimizin küçüklük fotoğraflarında gördüğümüz bebek tulumları geçmiş nesli ve yeni nesli bir araya getiriyor. Bebek alışverişlerinde ilk sırada, bebek çantalarında ise mutlaka yer alıyor. Asla modası geçmeyen ve yılların bebek tarzı olarak kalan bu modeller ebeveynler tarafından oldukça tercih ediliyor. Tercih edilme sebepleri arasında en başta kullanım kolaylığı sunması ve bebeklerini sarıp sıcak tutan özellikli parçalar olması bulunuyor. Kullanım avantajlarının yanı sıra bebeklerin sevimliliklerine sevimlilik katmalarıyla da oldukça tercih ediliyor. Bu sebeple artık bebek tekstil sektörü de bebek tulumu modelleri yelpazesini genişletmiştir. İsterseniz bebeğinize günlük veya uykuda giydirebileceğiniz pijama modeller isterseniz düğün veya doğum günü gibi özel günlerde giydirebileceğiniz şık modeller; birçok bebek tulum modelleri sizleri bekliyor.

 

İster Günlük İster Düğünlük Bebek Tulumu Modelleri

Bebek tulumları, modelleriyle birçok yerde kullanma avantajı sunuyor. Günlük modeller kullanma kolaylığı sağlarken şık modeller ise özel günlerin kurtarıcısı oluyor. Peki hangi modeli, hangi yerde tercih edebiliriz? Havaların soğumasıyla ebeveynler bebeklerinin üşümesine özellikle dikkat ederler. Uykuda dönüp duran, üstleri açılan bebekler her zaman anne babalar için kafa karıştırıcı olmuştur. Bebek tulumu, bu soğuk havalarda ve uyku dönemlerinde kurtarıcı niteliktedir. Böyle günler için bebeklerinizde pijama modelinde ve kumaşında bebek tulumu tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken detay diğer bebek giysilerinde dikkat ettiğiniz gibi kumaş kalitesidir. Uyku süresince üzerinde olacak olan bebek tulumu kumaşı, onların hassas cildi için son derece önemlidir. Pijama modeli, bebeğinizin çıkarabileceği veya oynayabileceği detaylara sahip olmamalıdır. Ayrıca kumaş kalınlığı mevsime göre tercih edilmelidir. Sadece soğuk havalarda üşüyebilecek bebekleri değil aynı zamanda yaz aylarında uykusunda terleyebilme ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır. Bu mevsimlerde daha salaş ve ince kumaş modelleri tercih edebilirsiniz. Bu detaylara dikkat edildiği sürece hem sizi hem de bebeğinizi mışıl mışıl bir uyku bekliyor demektir. Eşofman modelinde kullanacağınız modeller ile de bebeğinizle istediğiniz yere gidebilirsiniz. Alttan çıtçıtlı modeller ile istediğiniz yerde kolaylıkla bebeğinizin altını değiştirebilir, keyifli bir gün sürebilirsiniz. Elbette bebekler sadece günlük hayata ayak uydurmuyorlar. Onların da davet edildiği veya onlar için özel olarak hazırlanmış özel günlerde de şık olmaları gerekiyor. Bu günlerde en çok satın alınan modeller; erkek bebek salopet tulum ve kız bebek salopet tulum. Bebek salopet modelleri, ister badi ile giydirin isterseniz gömlek ile her türlü bebeklerinize şıklık kattıkları kesin. Hatta sadece kombin ile şıklık yakalamanıza gerek yoktur. Kız bebek tulumları denilince akla ilk gelen etekli bebek tulumu modellerini tercih edebilirsiniz. Şık erkek bebek tulumları seçeneğiniz ise papyonlu modellerden yana olabilir. Ya da kombinleme zahmetine girmek istemiyorsanız bebek tulumları hazırlanmış setler halinde satın alabilirsiniz. Böylelikle bebeğiniz her yere sevimlilik harici şıklık da götürebilir. Günlük, uyku veya özel günlerde, hayatın neredeyse her yerine ayak uydurabilen bebek tulum modelleri, birçok avantajıyla uzun süre yerlerini koruyacak gibi duruyor.

 

Bebek Tulumu Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Hareket halinde olan bebeğinizin kıyafetleri montunun içinde toplanabilir ve ona rahatsızlık verebilir. Bebek tulumu tek parça olduğu için toplanmaz, bebeğinizi sarar.

Artık sadece iç giyim olarak değil dış giyim olarak da birçok modeli çıkan bebek tulumları, en çok peluşlu modelleri tercih edilmektedir. Tek parça oldukları için bebeklerinizin üstü açılmaz, rahat hareket olanağı sağlar.

Bebek tulumlarında kombinlenme zahmeti olamaz, bebeğinizi hızlı şekilde hazırlayabilirsiniz.

Bebek tulumları, tek parça oldukları için bebek çantalarınızın içinde çok yer kaplamaz.

Alttan düğmeli tercih ettiğiniz bebek tulum modelleri, bebeğinizin altını rahatlıkla istediğiniz yerde değiştirme avantajı sağlar.

Çok sık tercih edilmesinden dolayı birçok modeli çıkan bebek tulumu, üzerinde yazan trend yazılar ailenizin yüzünü güldürebilir, birlikte keyifli fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

İçten badili veya gömlekli model tercih ederseniz şık ve kombinlenmiş bebek tulumu görünümü yakalayabilirsiniz.

Bazı bebekler şapka hiç sevmezler ve kafalarında tutmazlar. Bebeğinizin kafasını soğuktan korumak için kapüşonlu bebek tulum modelleri tercih edebilirsiniz.

Özel günlerde hem kombinlenme derdinden kaçmak hem de bu hareketli günlerde bebeğinizin daha rahat olması için kız bebek salopet tulum veya erkek bebek salopet tulum tercihi yapabilirsiniz.

Doğum günü veya düğünlerde; erkek bebek tulumları papyonlu modeller, kız bebek tulumları ise desenli ve bandanalı modeller kullanılabilir. Böylelikle ufak detaylarla bebeğiniz hemen hazır ve şık hale gelebilir.

Birçok avantaja sahip bebek tulumu, modelleri arttığı için her bütçeye uygun bebek tulumu bulunabilmektedir.

 

Her Bütçeye Uygun Bebek Tulumu Fiyatları

Bebek tulumu fiyatları, bebek tulum modeline ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Bebek tulumlarına artan ilgi sonucundan tekstil sektörü de birçok bebek tulum modelleri çıkarmıştır. Bu yüzden her bütçeye uygun bebek tulumu bulunabilmektedir. Bebek tulum alışverişlerinizi set halinde yapabilirsiniz. Set halinde satılan kombinler görsel olarak bebeğinizi daha da şirin hale getirebileceği gibi aynı zamanda parçaları ayrı ayrı şekilde diğer bebek kıyafetlerinizi kombinleyip uzun vadede kullanabilirsiniz. Ayrı ayrı satılan parçaların fiyatlarına göre daha uygun olabileceğini de unutmamak gerekir. Bebek tulumu fiyatları araştırması yaparken dikkat etmeniz gereken husus, bebeklerinizin sağlığıdır. Uygun fiyatlı diye tercih edilen birçok ürün, çıkan ip ve detaylarla bebeğinize zarar verebilir, bebeklerinizin cildinde kumaş rengi bırakabilir ve tek yıkama ile küçülüp bebeğinizin bir daha giyemeyeceği boyuta dönebilir. Hem bebeğinizi düşünüp hem de cebinize göre hareket etmek istiyorsanız bebek tulum modelleri bir beden büyük tercih edebilir. Böylelikle çok hızlı büyüyen bebekleriniz, tulumlarını uzun süre kullanabilir.